Pieter de Hooghstraat 63, Helmond · 06-26704798 Offerte aanvragen

Pas op voor frauduleuze aanbieders van airconditioners

Home / Nieuws / Pas op voor frauduleuze aanbieders van airconditioners
02 augustus 2026

Tijdens warme periodes neemt het aantal malafide webshops en installateurs van aircosystemen sterk toe.

Door de aanhoudende warmte zoeken steeds meer mensen naar een vaste of mobiele airconditioning. Deze grote vraag trekt helaas ook oplichters aan. De FOD Economie waarschuwt uitdrukkelijk voor frauduleuze webshops, misleidende aanbiedingen en onbetrouwbare installateurs die inspelen op de populariteit van koelsystemen.

De Economische Inspectie constateert een forse toename in het aantal klachten over valse aanbiedingen voor airconditioners en verwarmingssystemen. Waar in juni 145 meldingen binnenkwamen, steeg dat aantal in juli naar 462 meldingen. Deze sterke toename hangt direct samen met de recente hittegolf.

Wees daarom extra alert bij het aanschaffen van een systeem en kies altijd voor een betrouwbare, gecertificeerde installateur.

Bekijk dit bericht op Facebook

Terug naar het nieuws
Scroll